NADRUKI I HAFT KOMPUTEROWY

Nadruki są bardzo popularne w znakowaniu odzieży roboczej jak również w materiałach i odzieży reklamowej. W naszej ofercie mamy różne techniki nakładania ale najpopularniejszą i jakościowo najlepszą metodą jest metoda sitodruku. W zależności od użytego materiału, jego składu oraz oczekiwań klienta stosuje się różne grupy farb oraz różne sposoby ich nanoszenia. 

Farby wodne obecnie są coraz rzadziej stosowane i wypierane przez farby plasizolowe. Farby plastizolowe ze względu na skład gwarantują wysoką jakość a trwałość i dobre odwzorowanie barwowe. Gwarantują wysoką odporność na ścieranie i znoszą pranie do temp 90 C. Prezentują się dobrze na tkaninach kolorowych i białych. Stosuje się również farby rozpuszczalnikowe, które dobrze sprawdzają się na tekstyliach sztucznych i materiałach śliskich. Bardzo dobrze znoszą działanie czynników zewnętrznych i spieranie.

 

Stosowane są różne techniki nakładania farb:

 

- metoda pośrednia tzw sitodruk termotransferowy - pośredni nadruk polega na wykonaniu najpierw odwzorowania na nośniku, który następnie jest nanoszony na tkaninę; nadruk jest wykonywany na papierze lub foli transferowej, po ostatnim kolorze nanoszony jest klej i po wygrzaniu całości nadruk przenoszony jest na tkaninę na prasie transferowej.

 

- metoda bezpośrednia - nadruk bezpośredni wykonywany jest bezpośrednio na tkaninie.

PPHU "MAKLER" Marek Kapyszewski ZPChr w Koninie, e-mail: pphumakler@op.pl

Jesteśmy uczestnikiem Programu RZETELNA Firma 
Sprawdź naszą rzetelność na 
https://wizytowka.rzetelnafirma.pl